almanya dil okulu almanya dil kursları almanya üniversite eğitimi almanya yaz okulu almanya eğitim vizesi almanya genel bilgiler iletisim
Almanya

GOETHE INSTITUT ALMANYA DiL OKULU


goethe institut almanya dil okuluAlmanya’nın en eski ve köklü kuruluşu olan Goethe Institut Almanya Dil Okulu, Almanca dil eğitiminde dünya çapında faaliyet göstermektedir. 60 yıllık deneyimi sahip olan kuruluş dünyanın 93 ülkesinde 136 tane merkeziyle hizmet vermektedir. Almanya’da dil kursu olarak hizmet verdiği merkez sayısı 13’tür. Goethe Institut’un vermekte olduğu Almanca sertifikaları ve ve sınavları Association of Language Testers in Europe ve ALTE standartlarına uygundur.Almanya dil kursu için seçebileceğini Goethe TestDaf için sınav merkezi olup, Goethe Instıtut sertifiları Almanca yeterlilikte dünya çapında geçerlidir.
Almanya dil okulu merkezlerimiz; Berlin ,Bonn,Bremen,Düsseldorf,Frankfurt,Freiburg,Göttingen, Hamburg, Mannheim-Heidelberg,Münih,Schwabisch Hall ve Dresden’de bulunmaktadır. Goethe Institut Almanca dil kursu türleri ise şu şekildedir;

  • Yoğun2,4 ve 8: 2,4 veya 8 haftalık haftada 25 derslik yoğun genel Almanca kurslarıdır. Bir ders 45 dakikadır. Yoğun 4 kursunda dersler  sabah veya öğleden sonra verilmektedir. Yoğun 4 ve 8 kursları yıl boyunca her zaman, yoğun 2 kursu ise yıl içinde belirli tarihlerde verilmektedir. Bu kursların hangi merkezlerde ne şekilde sunulucağı değişiklik gösterebilmektedir.
  • 50 yaş ve üzeri kişiler için bazı merkezlerde 2 hafatlık yoğun Almanca programları sunulmaktadır.
  • Premium kurslar, 5 kişilik sınıflarda (maksimum 8) sunulan yoğun Almanca kurslarıdır. Her biri 45 dakikadan oluşan ve haftada 40 ders alabileceğiniz programlardır. 1-2 haftalık programlar şeklinde sunulmaktadır. Dersler öğleden önce seya sonra olabilir. 2 haftalık kurslar yılın her zamanı, 1 haftalık olanlar belirli tarihlerde vardır. Programların sunulduğu merkezler değişiklik göstermektedir.
  • Mesleki Almanca kursları isteğe göre düzenlenmektedir. Öğretmenler, İlköğretim öğretmenleri, hukukçular, ekonomi Almancası,meslek için Almanca,meslek için iletişim alıştırmaları, doktorlar için Almanca iletişim alıştırmaları kurs türleridir. Bu kurslar yoğun programlar olup süreleri 2-4 hafta aralığında değişmektedir. Sunulan merkezler ise değişiklik göstermektedir.
  • Gençlik Programları: Almanya’da dil kursu almak hem de yaz tatilini geçirmek isteyen çocuklara ve gençlere yönelik programlardır. 9-21 yaş arasındaki kişiler için yaz aylarında 2.3 veya 4 hafta Almanya yaz okulu sunulur. Konaklamalar genelde yatılı okullarda veya spor okullarında tam pansiyon şeklinde sunulur. Almanca dil kursu değişik sportif ve sosyal aktiviteler ile birleştirilmektedir. Almanya’da Haziran ayı itibariyle başlayacak şekilde 27 değişik merkezde Almanca yaz okulu programları mevcuttur.

Goethe Institut bünyesinde Almaya’da dil kursuna gelecek öğrencilerin konaklamaları da organize edilmektedir. Seçeceğiniz merekeze göre misafir evlerinde, stüdyo tipi dairelerde veya hostellerde konaklama yapmak mümkündür.

almanay dil okulu iletişim