almanya dil okulu almanya dil kursları almanya üniversite eğitimi almanya yaz okulu almanya eğitim vizesi almanya genel bilgiler iletisim

ESL ALMANYA DİL OKULU


esl almanya dil okullariAlmanya’da dil kursuna gitmek istiyorsanız ESL almanya dil okulları sizin için en doğru tercih olacaktır. Anadili Almanca olan öğretmenler, profesyonel eğitim teknikleri, kaliteli eğitimi, dinamik ve etkin öğretim yöntemleriyle Almancayı en iyi şekilde öğrenmenizi sağlarlar. ESL Almanya dil okullarının Fadaf ve ICC gibi kurumlardan akreditasyonları bulunmaktadır. ESL dil okullarının Almanya’da merkezleri Berlin ve Freiburg’dadır.
Almanya’nın başkenti olan Berlin’de bulunan okulumuz Schöneberg bölgesinde bulunmakta olup, merkezi bir lokasyondadır. Metro ve tramvay sayesinde okula kolayca ulaşmak mümkündür. Okulun bulunduğu bölgede pek çok kafe, bar ve restuarant bulunmaktadır.
Freiburg, Almanya’nın Fransa ve İsviçre ile birleştiği Baden-Württemberg eyaletinde bulunan çok kültürlü, tarihi, doğal güzelliklere sahip orta ölçekli bir üniversite şehridir. 1972’de kurulan okul şehir merkezinde neoklasik bir binadadır.

  • Berlin’deki merkez; büyük ve canlı sınıfları, konferans salonu,internet cafe ve öğrenci dinlenme odası ile öğrencilerin rahat edebilecekleri şekilde tasarlanmıştır. Freigburg’daki okul konforlu sınıfları, çalışma ve bilgisayar odası ile kafeteryaya sahiptir.
  • ESL Almanya Dil Okulu Berlin ve Freiburg merkezindeki programlara minimum katılım yaşı 16’dır.
  • Sınıf mevcutları 8-12 kişi aralığında değişmektedir.
  • Almanca kursları başlangıçtan ileri düzeye kadar tüm seviyelere açıktır.
  • Kurslar yıl boyunca her Pazartesi başlayacak şekilde dizayn edilmiştir.

Almanya’da dil okuluna gitmek istiyorsanız ESL Berlin ve Freigburg  bünyesinde alabileceğiniz kurslar;

  • Standard, yoğun ve premium Genel Almanca
  • Birebir özel ders Almanca
  • Grup ve özel ders kombinasyonlu Almanca
  • Sınavlara hazırlık Almancası (TELC,TestDaf)

Almanya’da dil kursuna giderken, gittiğiniz kursun kalitesi kadar o dili pratik yapma imkanınızın bulunması ve rahat edebileceğiniz bir yerde konaklamanızda önemlidir. ESL Almanya Dil Okulları bu konuda öğrencilerinin rahatını düşünmekte ve önem vermektedir. Berlin’deki merkezde aile yanı konaklama, yemeksiz ev paylaşımı, otel ve oda kiralama, Freiburg’daki merkezde bunlara ek olarak öğrenci yurdunda konaklama imkanı vardır. Öğrencilerin Alman kültürünü öğrenmeleri ve Almanya’da yaşama uyum sağlamları için ESL Almanya Dil Okulu 7/24 öğrenci hizmetleri sunmaktadır. Almanca öğrenmenin yanı sıra öğrencilerin iyi vakit geçirebilmesi adına okul farklı sosyal aktiviteleri programları da düzenlemekte ve öğrencilerinde birbiriyle kaynaşmalarına yardımcı olmaktadır.

Almanya’da dil okuluna gitmek isteyen kişiler için ESL’nin sunduğu diğer bir programda 50+ yaş grubuna yönelik olanlardır. Kendi yaş gruplarındaki kişilerle birlikte vakit geçirmek ve Almanca eğitimi almak isteyen kişiler için uygundur.

Yetişkinlerin yanısıra ESL dil okullarında çocuk ve gençlerde için de Almanca yaz okulu programları vardır. Almanya’da yaz okuluna gitmek isteyen öğrenciler Berlin,Freigburg ve Westerwald’da 10-17 yaş aralığı için, haftada 20-25 dersten oluşan Almanca kursu, kampüs içi yurtlarda tam pansiyon konaklama, sosyal aktivite ve gezilerden oluşan Almanca yaz okulu prgramlarına katılabilirler. Weterwald’daki merkez aynı şartlarda İngilizce yaz okulu programı da sunmaktadır.

almanay dil okulu iletişim