almanya dil okulu almanya dil kursları almanya üniversite eğitimi almanya yaz okulu almanya eğitim vizesi almanya genel bilgiler iletisim
Almanya

CARL DUISBERG ALMANYA DİL OKULU


carl duisberg almanya dil okulu

Almanya’da dil okulu alanında 45 yılı aşkın süredir hizmet veren ve Almancayı yabancı dil olarak öğretme konusunda uzmanlaşmış  bir dil okuludur. Almanya’daki dil okulları Berlin, Köln,Münih ve Radolfzell’de bulunmaktadır. Tüm şubelerinde en yeni eğitim ve öğretim materyalleri ile donatılmış multi medya merkezleri mevcuttur. Almanca dil kursu yetişkinlere  yönelik yıllık kurslar ve gençlere yönelik Almaya yaz okulları şeklindedir.
Yetişkinlere yönelik kurlar tüm merkezlerde yıl boyunca verilmektedir. Bir ders 45 dakikadır. Carl Duisberg’de alabileceğiniz Almanca dil kursları şu şekildedir;

  • Yoğun Kurs Artı: Mesleğinizde, üniversite eğitiminizde veya özel hayatınızda Almanca öğrenmek istiyorsanız minimum 2 haftadan başlayan bu kursa katılabilirsiniz. Haftada 24 ders eğitim ve 6 ders  kendi kendine çalışma şeklinde dizayn edilmiştir. Katılım için minimum yaş sınırı 18’dir. Radolfzell’de ise 16’dir. Diğer merkezlerde sadece Mayıs-Eylül arasında 16 yaş kabul edilmektedir. Sınıf mevcutları 5-15 kişi aralığında değişmektedir. Başlangıç haricinde tüm düzeyler için her Pazartesi, başlangıç düzeyinde Almanca bilenler için belirli başlangıç tarihleri vardır. Bir kurs merkezinde minimum 4 hfta kalarak tüm merkezlerde eğitim alıp Almanya’nın değişik şehirlerinde yaşayabilirsiniz.
  • Yoğun Kurs Ekonomi Almanca Programı: İleri düzeye yakın Almanca bilen kişilerin  katılabileceği haftada 24 ders saatinden oluşan 4 haftalık ve merkeze göre yılda sadece bir kere başlangıç tarihi olan bir kurs türüdür. Ekonimi ve mesleki Almanca’da katılımcıların kendini geliştirmesini sağlar. Program sonunda PWD olarak bilinen mesleki Almanca sınavı alınabilir.
  • Hızlandırılmış Almanca kursu: Grup ve özel derslerin birleştirilmesinden oluşur. Haftada 24 ders Almanca eğitiminin yanı sıra 5-10 ders özel ders şeklinde yapılır. Yıl boyunca her zamana ve tüm merkezlerde sunulmaktadır.
  • Öğretmen Evinde Almanca: Birebir ders şeklinde yapılır, konaklama size dersi verecek öğretmenin evinde tam pansiyon şeklinde yapılır. Sizin ihtiyaçlarınıza göre Almanca ders içeriği belirlenecektir.
  • Sınavlara Hazırlık kursu: Genelde Yoğun Kurs Artı’ya ek olarak alınan sınavlara hazırlık programlarıdır. Haftada 1 veya paket halinde 5 haftalık olarak alınabilir. Dersler genelde öğleden sonra yapılmaktadır. Telc B1,B2,C1,TestDaf ve DSH sınavlarına girilebilir. Tüm merkezler TestDaf sınav merkezidir.
  • Almanya yaz okulu ve yaz kampı: 15 yaş ve üzeri öğrenciler için Almanya’da yaz okulu programlarımız vardır. 10-15 yaş arası öğrenciler içinse Almanca dil eğitimi ve futbolun birleştirildiği yaz kampı programları mevcuttur.

Carl Duisberg’in tüm merkezlerinde öğrencilere konaklama ayarlama hizmeti sunulmaktadır. Aile yanı, öğrenci evlerinde oda paylaşımı, misafirhaneler ve stüdya kiralama okul tarafından organize edilmektedir.

almanay dil okulu iletisim